Co po podstawówce? Tu nauczą zawodu, zapłacą i zagwarantują pracę.

0
379

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Oficjalnie ruszy 17 maja. Dla tysięcy podlaskich uczniów podjęte w najbliższym czasie decyzje będą miały wpływ na ich przyszłość. Tymczasem w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się szkoły branżowe. Powody? Podlascy pracodawcy z branży przemysłowej, z którymi rozmawiamy na temat kadr w ich firmach, nie kryją, że z pozyskaniem odpowiednio przygotowanych ludzi do pracy jest problem. To efekt promowania przez lata edukacji ogólnokształcącej. A przedsiębiorcy zapewniają: – Gwarantujemy zatrudnienie na godziwych warunkach, po branżówce pierwszego stopnia można też kształcić się dalej, zdać maturę i iść na studia.

Czytaj więcej

Poprzedni artykułREKRUTACJA 2021/22 – WIRTUALNE DNI OTWARTE SZKOŁY
Następny artykułBS nr 10. Szkoła, która gwarantuje absolwentom pracę w czołowych firmach [zdjęcia]