Gwarancja zatrudnienia i co miesiąc wypłata. Tak działa jedna z białostockich szkół branżowych

0
630

Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 w Białymstoku, należąca do Zespołu Szkół nr 10, od kilku lat prowadzi dualny system kształcenia. Współpracuje z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami z regionu. Zajęcia teoretyczne prowadzone są w placówce, natomiast wszelkie praktyczne – u pracodawców, nie w szkolnych warsztatach. Już od pierwszego roku uczniowie otrzymują, jako pracownicy młodociani, wynagrodzenie, a po trzech latach mają gwarancję zatrudnienia. Taki model jest wyjątkowy w skali województwa i może być wzorem dla całego kraju. Projekt wspiera Klaster Obróbki Metali.

czytaj dalej…

Poprzedni artykułPierwsze spotkanie zespołu roboczego do spraw szkolnictwa zawodowego
Następny artykułUczą, płacą i gwarantują zatrudnienie – model białostockiej szkoły