Jak zatrzymać młodych w regionie i wykształcić fachowców potrzebnych w lokalnych firmach?

0
422
Samorządowcy, szkoły branżowe i przedsiębiorcy postanowili połączyć siły i wypracować wspólny system tak zwanego dualnego kształcenia.

Jak mówi Tadeusz Ożarowski, prezes Fundacji Dual Education System w Białymstoku – W ciągu roku możemy sobie pracownika przeszkolić, żeby spełniał wymagania, a nie narzekać, że nie mamy pracowników. Czyli my na siebie bierzemy, to czego potrzebujemy, a szkoła tylko jest uzupełnieniem wiedzy teoretycznej. To tak zwany dualny system kształcenia – system stary i sprawdzony, od którego szkolnictwo zawodowe odeszło, gdy przed laty zaczęło przeżywać swój kryzys.

czytaj dalej

Poprzedni artykułModel podlaski. Wzorcowy przykład kształcenia zawodowego
Następny artykułPodlaskie stawia na kształcenie dualne