Konferencja „Kształcenie dualne – pracownik młodociany, perspektywy i wyzwania”

Kształcenie dualne bazuje na ścisłej współpracy szkoły branżowej i przedsiębiorcy. Uczniowie, którzy wiedzę praktyczną zdobywają w szkole, uczą się zawodu pod okiem doświadczonych fachowców.

Na potrzebę ułatwienia dostępności tego modelu wskazywał Mikołaj Kruczyński, koordynator Rady Przedsiębiorców, działającej przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców:

– Potrzeba lepszej koordynacji współpracy szkolnictwa zawodowego z biznesem jest problemem ogólnopolskim. Otrzymujemy sygnały od przedsiębiorców, że występują na rynku braki w odpowiednim kształceniu młodych ludzi. Przedsiębiorcy mają trudność ze znalezieniem pracowników, a młodzi ludzie kończący szkoły często mają problem ze znalezieniem pracy.

Poprzedni artykułPodlaskie stawia na kształcenie dualne
Następny artykułZespół Szkół nr 10 – tu łączą naukę z pracą.