LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (FORMA ZAOCZNA)

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć wykształcenie nie rezygnując z codziennych obowiązków oraz nie zaniedbując innych zobowiązań. W związku z tym, iż jest to liceum zaoczne, zajęcia odbywają się w formie zaocznej (w sobotę i niedzielę, co dwa tygodnie) daje to taką możliwość.

Liceum stwarza możliwość kontynuowania nauki przez osoby dorosłe jaki nieletnie.

Osoby nieletnie , które w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ukończyły 16 lat posiadające opóźnienie szkolne spowodowane sytuacją życiową
lub zdrowotną uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą podjęcie nauki w szkole
dla młodzieży, np.:

• będące w trudnej sytuacji życiowej (np. ciąża);

• realizujące rzemieślniczą naukę zawodu u pracodawców,

również mogą zostać przyjęte do liceum dla dorosłych.

Nauka w Liceum uprawnia słuchacza do otrzymania:

– legitymacji szkolnej /do 24 roku życia/;

-zaświadczeń na potrzeby różnych instytucji (ZUS, MOPR, itp.).

Absolwenci tegorocznego gimnazjum po raz ostatni kształcą się w liceum w cyklu 3-letnim.

Absolwenci szkoły podstawowej rozpoczynają kształcenie w liceum w cyklu 4-letnim.

Absolwent zasadniczej szkoły zawodowej kontynuuje naukę od semestru trzeciego i ma możliwość po raz ostatni kształcić się w cyklu 3 -letnim.

Wszyscy wiemy, że na naukę nigdy nie jest za późno, a  wiek  z pewnością nie jest przeszkodą. Liczą się chęci, motywacja  i wiara w to , że wykształcenie średnie jest w zasięgu Waszych możliwości. Szczególnie wtedy, gdy na tej nowej drodze edukacyjnej nie będziecie sami, bo jesteśmy gotowi Was wspierać.

Nasze liceum jest małe, kameralne, nie ma wielkich reklam, bilbordów, ale za to ma coś, co sprawia, że jest wyjątkowe. Bo właśnie u nas, zostaniecie otoczeni przez kadrę wyjątkową życzliwością. Taka jest opinia naszych absolwentów. U nas nie ma anonimowych słuchaczy, każdy może liczyć na indywidualne podejście, a wszystko po to, aby otwierać się przed Wami nowe perspektywy, nowe możliwości dalszej edukacji w szkołach policealnych lub na studiach.

Jeśli uważasz, że to Twój czas na zmiany i chcesz się rozwijać zapraszamy do nas !

Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

(tryb zaoczny)

format.doc

format.pdf

 

Plan zjazdów semestr jesienny 2019/2020 

plan.doc

plan.pdf

Plan sesji semestr jesienny 2019/2020 

sesja.doc

sesja.pdf