Rekrutacja dobiega końca – pożądany zawód i zarabianie pieniędzy już podczas edukacji

0
215

Młodzież, która nie jest jeszcze zdecydowana co do tego, gdzie od września rozpocząć naukę, wciąż może starać się o miejsce w jednej z białostockich szkół branżowych, gdzie ruszy kierunek mechatronik. Powstał on z inicjatywy samych przedsiębiorców, którzy nawiązując współpracę z placówką wskazywali, że zaczynają mieć problem z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników, którzy mają wiedzę i doświadczenie. Lekarstwem ma być właśnie ów klasa mechatroniczna. Niewątpliwym atutem edukacji tutaj jest odbywanie praktyk w firmach biorących udział w projekcie, za co uczniowie – jako pracownicy młodociani – będą otrzymywali wynagrodzenie. Absolwenci nie powinni mieć też problemów ze znalezieniem stałej pracy, bo zapotrzebowanie na operatorów maszyn rośnie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by następnie kontynuować naukę w technikum i zdać maturę.

Czytaj Artykuł…

Poprzedni artykułFirmy potrzebują kadr, płacą już za praktyki. Uczniowie czują się doceniani
Następny artykułOstatnie dni rekrutacji. Przedsiębiorcy potrzebują wykwalifikowanych kadr – sami zainicjowali współpracę ze szkołą branżową