Duża znana firma chce uczyć podopiecznych branżówki i po szkole dać od razu pracę

0
266

Podlaskie przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, w jakiej działają, borykają się z niedoborem odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Kilka znanych firm postanowiło działać, by wykształcić fachowców, których następnie chętnie zatrudnią. Wśród nich jest znany producent maszyn rolniczych i komunalnych – SaMASZ. Spółka drugi rok z rzędu weszła we współpracę z Branżową Szkołą I stopnia nr 10 w Białymstoku. Uczniowie, którzy zostaną przyjęci do szkoły podczas trwającej do 10 lipca rekrutacji, wybierając specjalności mechatronik bądź operator obrabiarek skrawających, będą odbywać płatne praktyki w zakładzie SaMASZu, a po trzyletniej edukacji otrzymają stałą pracę.

Czytaj artykuł…

Poprzedni artykułNauka i praca
Następny artykułPłynny start w dorosłe życie. Po szkole branżowej praca będzie od razu