Podlaskie firmy usilnie walczą o swoje przyszłe kadry. Po nauce dają pracę absolwentom branżówki

0
607

Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 w Białymstoku, należąca do Zespołu Szkół nr 10, od kilku lat prowadzi dualny system kształcenia. Współpracuje z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami z regionu. Zajęcia teoretyczne prowadzone są w placówce, natomiast wszelkie praktyczne – u pracodawców, nie w szkolnych warsztatach. Już od pierwszego roku uczniowie otrzymują, jako pracownicy młodociani, wynagrodzenie, a po trzech latach mają gwarancję zatrudnienia. Taki model jest wyjątkowy w skali województwa i może być wzorem dla całego kraju. Projekt wspiera Klaster Obróbki Metali. czytaj dalej…

Poprzedni artykułUczą, płacą i gwarantują zatrudnienie – model białostockiej szkoły
Następny artykułJedyny taki w kraju. Nowy szewc z Białegostoku